Logo

Kosmetické masáže

Masáž jako umění

Odvěká touha člověka udržet si krásu, odstranit bolest, navrátit síly a prodloužit aktivní věk svého života vedla ke vzniku a rozvoj umění masáže.

Masáž je opravdovým uměním, které vždy naplní tělo i duši člověka pocitem radosti síly a harmonie.

Ve své praxi používám některé typy kosmetických masáží.


Lymfodrenáž obličeje

Lymfatiská drenáž obličeje patří mezi základní masážní techniky, bez které už si dnes práci v kosmetických a estetických centrech představíme jen těžko. Lymfodrenáž významně kompenzuje nedostatečnost lymfatického a cévního systému a výrazně zkracuje dobu regenerace tkání např. po zranění a operací díky aktivnímu odvádění toxínů a zlepšení metabolických procesů. Lymfodrenáž se také běžně používá jako léčebná procedura při otocích a zadržování tekutiny v tkáních s kardiovaskulární a ledvinovou nedostatečnosti. Kromě drenážního efektu technika lymfatické drenáže pomáhá i v celé řadě dalších náročných procesů, které jsou úzce spjaty s funkcemi lymfatického systému: detoxikací, ochrany imunity atd.


Dermoplatická masáž obličeje

Unikátní masážní technika, která jemně působí na všechny vrstvy kůže obličeje, krku a oblasti výstřihu. Dermoplatická masáž řeší široké spektrum estetických problémů na úrovní kůže a podkožní tkáně obličeje, krku a výstřihu. Metodika se zabývá třemi specifickými směry: modelace, tonizace a reparace pokožky. Modelace se zaměřuje na korekci lipodystrofických změn ve spodních částech obličeje a obnovu reliéfu pokožky. Tonizace obnovuje napětí a elastickou pokožku a také významně vyhlazuje vrásky. Reparace představuje velmi aktuální směr, který se zabývá otázkami obnovy poškozené pokožky po plastických operacích nebo zraněních. Technika věnuje zvláštní pozornost určitým částem se specifickou strukturou, inervacím a krevním oběhem: víčka, oční okolí, rty, krk.

© 2015 - 2019 Petr Šauer